PRODUKCJA MASZYN DLA PRZEMYSŁU METALOWEGO

Przemysł metalowy

Dla tej branży produkujemy półautomatyczne stanowiska montażowe, automaty montażowe wyposażone w układy kontroli lub pomiar.

Konstruujemy urządzenia montażowe oraz testowe. Budujemy indywidualne stanowiska do montażu elementów metalowych metodami wskazanymi przez klienta. Wśród operacji montażowych najczęściej pojawiają się nitowanie, skręcanie, wciskanie i inne.

Testy detali

Produkujemy stanowiska montażowe, maszyny testujące i kontrolne oraz specjalistyczne urządzenia związane z technologią wytwarzania. Dostarczamy złożone pomiarowe stanowiska laboratoryjne jak również proste oprzyrządowania wspomagające pracownika podczas montażu.

Budujemy automatyczne maszyny montażowe oparte o stoły obrotowe 4. i 6. stanowiskowe do montażu i konfekcjonowania komponentów metalowych. Systemy takie to półautomatyczne urządzenia z częściowym ręcznym załadunkiem elementów do gniazda montażowego wyposażone w bariery bezpieczeństwa oraz zespół rynien wyjściowych z selekcją produktów na dobre/złe.

Produkujemy programowalne urządzenia do wykrawania blach złożone z systemu odwijającego oraz kilkunarzędziowej inteligentnej prasy wykrawającej.

Zakres usług

Wspólnie z firmą TRUMPF jesteśmy w stanie wdrożyć w Państwa Firmie system znakowania produkcji metodą laserową (znakowarki laserowe).

Urządzenia montażowe wytwarzane przez naszą firmę bardzo często są wyposażane w systemy pomiarowe oraz kontrolne: typową aplikacją samodzielnego testu jest sprawdzenie relacji siły i przemieszczenia podczas procesu montażu (kontrola siły i drogi).Maszyny montażowe budowane przez PROMATIK są wyposażane w systemy smarowania komponentów przed montażem. Są to smarowania oparte o mgłę olejową podawaną w stronę narzędzia lub smar stały aplikowany punktowo bezpośrednio przed montażem na komponenty.