▮ Zgrzewarka suzi

Zgrzewarka SUZI realizuje proces trwałego łączenia ze sobą elementów z tworzyw sztucznych, wykonując go w kilku etapach. Wykorzystując zestaw trzech serwonapedów, z którymi sprzęgnięte są wymienne narzędzia, wykonuje kolejne etapy procesu: pobieranie załadowanych komponentów, roztapianie naddatku materiału przy użyciu płyty grzejnej, łączenie komponentów ze sobą.

W każdym z etapów proces jest monitorowany i nadzorowany pod kątem precyzji i parametrów, takich jak np. temperatura topienia czy siła łączenia. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych napędów maszyna zapewnia precyzję i powtarzalność w produkcji, a wymienne narzędzia i płyta grzejna, zapewniają uniwersalność w zastosowaniu.

Maszyna przystosowana jest do współpracy zarówno z operatorami, jak i robotami. Przy współpracy z operatorem maszyna zapewnia wysoką, III kategorię bezpieczeństwa, łatwość i intuicyjność obsługi.

Zgrzewarka, dzięki standardowi wymiennych narzędzi, pozwala na zgrzewanie różnych komponentów w ramach jednego urządzenia. Ze względu na różnice w konstrukcji i kształcie zgrzewanych produktów, ale tez różne parametry procesu zgrzewania wynikające z rodzajów i typu materiałów, wymagana jest praca urządzenia z różnymi parametrami. Zgrzewarka posiada zaimplementowaną rozbudowaną funkcjonalność definiowania ustawień pracy. Pozwala ona na zdefiniowanie pakietu informacji i ustawień dotyczących procesu zgrzewania i przypisanie do konkretnego produktu poprzez zapisanie go jako tzw. referencja. Operator maszyny może zdefiniować nową referencję lub edytować parametry wcześniej wprowadzonej, przy użyciu panelu operatorskiego, na dedykowanych do tego ekranach.