TESTERY SZCZELNOŚCI

URZĄDZENIA ZAPEWNIAJĄCE SPRAWDZENIE SZCZELNOŚCI ELEMENTÓW

Badanie szczelności

Produkujemy urządzenia zapewniające sprawdzanie szczelności produkowanych przez Państwa firmę elementów. Badanie szczelności jest bardzo popularnym testem w przemyśle automotive, agd, medycznym, „opakowaniowym”, produkcji armatury i zaworów, odlewniczym.

Testowanie nieszczelności w motoryzacji to głównie badanie szczelności i objętości elementów oraz kompletnych systemów, takich jak: silniki, amortyzatory i sprężyny gazowe, chłodnice,układy paliwowe, układy hamulcowe, układy wydechowe, przekładnie kierownicze i układy wspomagania, systemy klimatyzacyjne.Wykrywanie nieszczelności w urządzeniach AGD polega na kontroli szczelności i przepływów oraz badaniu bezpieczeństwa elektrycznego takich urządzeń jak: kuchenki gazowe i elektryczne,pralki, lodówki, zmywarki, dystrybutory wody, systemy ogrzewania i klimatyzacji.Producenci armatury wodnej i gazowej wykorzystują testy szczelności przy produkcji takiej jak: zawory gazowe i wodne, baterie, pompy, reduktory, filtry, czujniki ciśnienia, zawory bezpieczeństwa.

Innym przykładem są kontrole szczelności i natężenia przepływu, które mogą być stosowane podczas testowania opakowań i sprzętu medycznego: pompy infuzyjne, kroplówki, strzykawki, igły, fiolki, blistry, butelki, pojemniki, zbiorniki, dozowniki, spraye.

Rodzaje produkowanych maszyn

Projektujemy urządzenia do testu szczelności oparte o pojedyncze gniazda półautomatyczne oraz automatyczne stoły obrotowe.W trakcie trwania cyklu testera półautomatycznego operator umieszcza sprawdzaną część w oprzyrządowaniu

W zależności od kształtu i typu otworów urządzenie może być wyposażone w uszczelniacze typu wewnętrznego (np: otwór wlewowy zbiornika płynu spryskiwacza) lub uszczelniacze typu zewnętrznego (np: otwór rurki doprowadzającej paliwo). Stanowisko testu szczelności zabudowane na stole obrotowym rozpoczyna swoją pracę po automatycznym obrocie stołu i dostarczeniu nowej części do analizy szczelności.

Działanie polega na automatycznym zablokowaniu i uszczelnieniu części oraz na teście właściwym.Każdy z w/w testerów posiada możliwość wprowadzenia kilku- kilkunastu rodzajów testów związanych z różnymi wariantami produkcji klienta. Na życzenie klienta możemy również wykonać wymienne oprzyrządowanie.

Z okazji nadchodzących Świąt.
Pragniemy wszystkim Serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę.
Oraz złożyć Naszym Pracownikom, Klientom i Partnerom
Moc gorących życzeń:
Zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności a także
spełnienia marzeń.
Terabajtów radości, miłości i wypoczynku,
a w Nowym Roku 2024 ciekawych wyzwań.

PROMATIK spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich.

Wzrost pozycji rynkowej firmy PROMATIK dzięki wdrożeniu założeń Strategii Wzorniczej

Dofinansowanie projektu z UE: 1 068 300,00 zł

Dotacja na kapitał obrotowy dla PROMATIK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

Dofinansowanie projektu z UE: 89 893,08 zł

PROMATIK PLUS M.Strzelecki, R. Sinkiewicz i R. Miernecki spółka cywilna realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich.

Dotacja na kapitał obrotowy dla PROMATIK PLUS M.STRZELECKI, R,SINKIEWICZ I R.MIERNECKI SPÓŁKA CYWILNA.

Dofinansowanie projektu z UE: 89 893,08 zł

Skip to content